top of page
young-man-wearing-eyeglasses-using-laptop-kitchen-counter.jpg

Peoplema 3. Çeyrek Haberleri

Güncelleme tarihi: 20 Eki 2022

Hızla değişen dünyada şirketler de çalışma şekillerini değiştiriyorlar ve organizasyonlarını baştan yapılandırıyorlar. Büyük İstifa Dalgası, Boomerang Çalışanlar ve yaygınlaşan çevik çalışma yöntemleri ile birlikte süreçleri dijitale aktarıp otomatikleştirmek zorunlu hale geldi.


Yeni özelliğimizle tanışın, Akıllı Organizasyon Şeması!


İşe giriş-işten çıkışların hızlanması, pozisyon değişikliklerinin sıklaşması ve organizasyon yapılanmalarının artmasıyla organizasyon şemasını manuel takip eden ekipler için süreçler çok zorlaştı.

Peopleoma ekiplerinize zaman kazandırmanız, veri odaklı kararlar alabilmeniz ve organizasyon bilgilerinize en hızlı şekilde ulaşabilmeniz için yeni bir özellik geliştirdi.

Peopleoma'nın en yeni özelliği olan Akıllı Organizasyon Şeması ile sistemlerinizden aldığımız verileri kullanarak bir şema oluşturuyoruz ve organizasyon değişikliklerini anında görmenizi sağlıyoruz.

Uyarlanabilir şablonlar aracılığıyla personel bazlı bilgileri, departman bazlı maaş yükü, fazla mesai durumu, turnover oranı ve eğitim planlaması gibi bilgilere erişiminizi hızlandırıyoruz.

Akıllı Organizasyon Şeması ile zamandan tasarruf edin ve organizasyonunuzu kolayca planlayın. 

Executive Dashboard ile Hayat Daha Kolay!

Şirketleri yönetmek için çeşitli enstrümanlara ihtiyaç duyarız. Özellikle grup şirketleri, birden fazla işletmesi olan şirketler veya birden fazla ülkede hizmet veren yapılar için veriyi toplamak, standart hale getirmek, doğru bilgiye zamanında ulaşmak ve bu verilerle anlamlı tablolar hazırlamak oldukça zor bir süreçtir. Gerçek zamanlı KPI raporlarına ulaşabilmek için harcanan enerji çoğu İK ekibinde zaman kaybına ve süreçler manuel ilerlediği için kontrollü ilerleme zorunluluğuna sebep olmaktadır.

Şirketlerin yaşadığı bu problemleri ortadan kaldırmak için Executive Dashboard özelliğimizi yakın zamanda kullanıma sunduk.


Peopleoma şirketlerinizin kullandığı tüm İK platformlarına entegre olarak verileri bir araya getirir, temizler ve her gün analiz eder. Aktif çalışan sayısı, işe yeni girenler, işten ayrılanlar, nesil dağılımı, cinsiyet dağılımı, ortalama deneyim seviyesi, turnover oranı gibi temel metrikler için kullanıma hazır karşılaştırma tabloları oluşturur.


Executive Dashboard modülü ile KPI verilerinizi şirketlerinizin her biri için anlık olarak takip edebilir, karşılaştırma tabloları ile gelişim trendlerini analiz edebilirsiniz. Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık gibi temel konulara odaklanabilir ve ihtiyaç durumunda harekete geçebilirsiniz. Peopleoma Executive Dashboard ile şirketlerinizde İK kültürü oluşturmayı destekleyebilir farkındalık yaratabilirsiniz.

Executive Dashboard bir tık uzağınızda, daha fazla bilgi için ekibimizle iletişime geçin! 

Yeni İş Birliği ve Entegrasyon Haberi!

Peopleoma, entegrasyonlar yoluyla çeşitli platformlardan İK verilerini toplayan, anlamlı iç görüler, gösterge tabloları oluşturan ve karmaşık veri kümelerini analiz edip görselleştirerek veriye dayalı karar verme süreçlerini destekleyen bir SaaS analitik platformudur.


Peopleoma'nın özel tasarlanmış yazılımı, en karmaşık İK verilerini bile birkaç dakika içinde düzenler.


Peopleoma Ekibi Ağustos 2022 itibarı ile Kolay İK entegrasyon projesini başarıyla tamamladı.


Entegrasyon süreci her zaman dijitalleşme projelerinin en çok zorlanılan aşaması olmuştur. Kolay İK kullanıcıları için artık tek tıkla Peopleoma’ya giriş yapmak ve 2 dakika içerisinde platformumuzu kullanmaya başlamak mümkün.


Bordro analitiği, akıllı organizasyon şeması, executive dashboard, öne çıkanlar, tahminler ve onlarca İK KPI tablosu artık saniyeler içerisinde Kolay İK kullanıcılarının hizmetine hazır.


Peopleoma Ekibi yeni işbirlikleri üzerinde çalışmaya devam ediyor, takipte kalın!18 görüntüleme
bottom of page